24.03.2023

Świętujemy 25 lat Projekt Parking

W marcu tego roku mija 25 lat od powstania spółki Projekt Parking. Z radością i dumą rozpoczynamy obchody naszego jubileuszu, wspominając początki firmy i najważniejsze etapy jej historii. Dziś, gdy Projekt Parking jest częścią stadtraum group, chcemy przypomnieć jak istotny był nasz udział w kształtowaniu się nowoczesnego rynku i branży parkingowej w Polsce, również w szerszym kontekście smart city.

13.06.2022

Nowa umowa na obsługę SPP w Ustce - start 15 czerwca!

Spółka Projekt Parking po raz kolejny otrzymała zlecenie na kompleksową obsługę strefy płatnego parkowania w Ustce. Nowa umowa będzie obowiązywała przez najbliższe 2 lata. Opłaty parkingowe będą pobierane w sezonie letnim, na obszarze miasta obejmującym niemal 1000 miejsc postojowych. Kierowcy mają do dyspozycji 60 parkomatów przyjmujących płatności bilonem i kartami płatniczymi.

03.01.2022

Dostawa parkomatów i oprogramowania dla SPP w Nysie

Za nami całkiem udany rok 2021 zakończony symbolicznym powrotem do Nysy – miasta, w którym niemal dokładnie 22 (sic) lata temu spółka Projekt Parking zorganizowała, wyposażyła w parkomaty i rozpoczęła administrowanie strefą parkingową. Tuż przed Nowym Rokiem pomyślnie zakończyliśmy odbiory techniczne zupełnie nowego systemu. Na zlecenie Miejskiego Zakładu Komunikacji w Nysie dostarczyliśmy i uruchomiliśmy 61 parkomatów marki PARKCUBE.

01.06.2021

Łeba i Ustka – powrót stref sezonowych

Jak co roku w czerwcu zostaje wznowione pobieranie opłat za parkowanie w miejscowościach wypoczynkowych. Dotyczy to m.in. Łeby i Ustki, gdzie Projekt Parking administruje sezonowymi strefami parkingowymi udostępniając parkomaty i płatności mobilne, oraz prowadząc kontrolę i obsługę klientów.

14.04.2021

Wprowadzamy nową jakość kontroli opłat parkingowych w Gdańsku

12 inspektorów parkingowych zatrudnionych przez Projekt Parking zajmuje się od kwietnia 2021 roku kontrolą opłat wnoszonych w gdańskim Obszarze Płatnego Parkowania. Duża skala zadania czyni ten projekt wyjątkowo interesującym, tym bardziej, że jego realizacja wiąże się z wykorzystaniem narzędzi, które w ubiegłym roku wdrożyła jedna ze spółek grupy stadtraum.

15.03.2021

Nowy kontrakt na obsługę parkingów sieci Lidl

Na początku marca 2021 rozpoczęliśmy realizację ramowej umowy na organizowanie i obsługę płatnych parkingów przy obiektach handlowych sieci Lidl. Wszystkie obiekty wyposażyliśmy w parkomaty, a nasi inspektorzy każdego dnia dbają o przestrzeganie regulaminu przez kierowców.

18.11.2020

Instalacja pierwszych parkomatów w Starachowicach

Starachowice są jednym z polskich miast, które wkrótce uruchomią Strefę Płatnego Parkowania (SPP) i kolejnym, które będą korzystać z parkomatów dostarczonych przez naszą firmę. Instalacja 4 nowoczesnych urządzeń zasilanych m.in. energią słoneczną zakończyła się na początku listopada 2020r.

01.09.2020

Kompleksowe zarządzanie i obsługa SPP w Koszalinie

Przez najbliższe 4 lata firma Projekt Parking będzie odpowiadać za organizacyjne i techniczne aspekty funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania w Koszalinie. Powiększona do 900 miejsc strefa wystartowała ponownie od 1 września 2020r (po przerwie związanej z COVID-19).

31.08.2020

Projekt Parking z dalszą obsługą SPPN w Chrzanowie

Pobieranie i kontrola opłat, a także windykacja należności należą do głównych zadań firmy Projekt Parking w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Chrzanowie. Działania są realizowane od 1 września 2020r. i dotyczą obszaru obejmującego ponad 300 miejsc postojowych w ścisłym centrum miasta.

15.07.2019

Projekt Parking nowym operatorem parkingu przy Dworcu Głównym we Wrocławiu

Od początku lipca Projekt Parking zarządza płatnym parkingiem przy Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu. Przedmiotem usługi jest techniczna obsługa zainstalowanych systemów parkingowych, kontrola wnoszenia opłat oraz całodobowy nadzór nad obiektem.

07.05.2018

Portal obsługi reklamacji dla kierowców

Na początku maja uruchomiliśmy stronę www.parking-serwis.pl przeznaczoną dla kierowców korzystających z wydzielonych parkingów płatnych, położonych poza strefami płatnego parkowania - np. przy supermarketach. Serwis umożliwia wygodne wnoszenie online opłat dodatkowych z tytułu nieopłaconego postoju, a także składanie reklamacji.

22.01.2018

Projekt Parking dostawcą i integratorem systemów na parkingu P+R w Poznaniu

W styczniu 2018 otwarto pierwszy w Poznaniu parking typu Park and Ride, będący jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Biorąca udział w realizacji przedsięwzięcia firma Projekt Parking odpowiadała za dostawę i konfigurację wszystkich systemów technicznych przeznaczonych obsługi parkingu oraz ich integrację z systemami miejskimi.

29.12.2016

Projekt Parking operatorem SPP w Pabianicach

Od dnia 2 stycznia 2017 r. wznowione zostanie pobieranie opłat parkingowych w SPP w Pabianicach. Na nowego operatora strefy, w trybie przetargu, została wybrana spółka Projekt Parking. W ramach zamówienia dostarczyliśmy 30 parkomatów, które będą obsługiwały około 400 miejsc postojowych.

29.11.2016

Promocja na parkingu przy NFM we Wrocławiu

W dniach od 1.12.2016 do 30.03.2017 na parkingu przy NFM we Wrocławiu obowiązuje promocja polegająca na obniżeniu stawki opłaty parkingowej do 2,5 zł za godzinę postoju. Promocja obejmuje płatności mobilne dokonane za pomocą systemu moBILET. Opłata naliczana jest za każdą rozpoczętą godzinę parkowania, bez uwzględnienia stopniowania opłaty co 15 min.

13.05.2015

Projekt Parking operatorem parkingu przy NFM we Wrocławiu

Firma Projekt Parking została wybrana operatorem parkingu podziemnego przy Narodowym Formum Muzyki we Wrocławiu. W wyniku dwuetapowego postępowania przetargowego uzyskaliśmy kontrakt na zorganizowanie i prowadzenie systemu obsługi kierowców na dotychczas bezpłatnym parkingu położonym w ścisłym centrum miasta. Rozpoczęcie pobierania opłat planowane jest na 15 lutego. czytaj więcej >>

13.05.2015

EUROPARKING 2015 - zapraszamy do Kielc!

Międzynarodowy Salon Techniki Parkingowej EUROPARKING to zupełnie nowe i obecnie chyba najważniejsze wydarzenie w kalendarzu imprez targowych dotyczących problematyki parkowania. Pierwsza edycja targów rozpoczyna się już 13 maja w Kielcach, a firma Projekt Parking jest jednym z największych wystawców. czytaj więcej >>

01.07.2014

SPP w Ustce i Łowiczu – nowe oddziały Projekt Parking

W tym roku początek wakacji to czas wzmożonej pracy w Projekt Parking. Miło nam poinformować, że 1 lipca uruchomiliśmy kolejne 2 oddziały naszej firmy. Rozpoczęliśmy realizację umów na zorganizowanie stref parkingowych w Ustce i Łowiczu. czytaj więcej >>

30.06.2014

Projekt Parking ponownie w Wieluniu - zmiany w SPP

Po wygranym przetargu na zorganizowanie i zarządzanie Strefą Płatnego Parkowania w Wieluniu administratorem SPP została po raz kolejny spółka Projekt Parking, która pełni tę rolę nieprzerwanie od momentu ustanowienia SPP w 2008 roku. czytaj więcej >>

12.10.2013

ProjektParking adminstruje SPP w Tomaszowie Mazowieckim

Firma ProjektParking rozpoczęła realizację kolejnego zlecenia na kompleksowe zorganizowanie i zarządzanie strefą płatnego parkowania. W drodze postępowania przetargowego uzyskaliśmy 4-letni kontrakt na administrowanie SPP w Tomaszowie Mazowieckim. czytaj więcej >>

29.04.2013

Chrzanów – kolejna strefa parkingowa zarządzana przez Projekt Parking

Projekt Parking zwyciężył w przetargu na zorganizowanie i administrowanie Strefą Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Chrzanowie i tym samym otworzył swoje kolejny oddział. czytaj więcej >>

01.03.2013

Prestiżowa nagroda dla aplikacji moBILET

21 lutego 2013 r. w Krakowie odbyła się II edycja Mobile Trends Cenference. Podczas imprezy wręczono nagrody Mobile Trends Awards 2012. Z ogromną przyjemnością pragniemy zakomunikować, że moBILET został uznany za najlepszą aplikację mobilną w kategorii podróże i komunikacja... czytaj więcej >>

19.10.2012

ProjektParking nowym administratorem SPP we Włocławku

22 października ProjektParking przejmuje obowiązki administratora Strefy Płatnego Parkowania we Włocławku. Nasze przedsiębiorstwo uzyskało zlecenie w drodze postępowania przetargowego. Funkcjonowanie SPP... czytaj więcej >>

12.10.2012

Nowa strona ProjektParking

Witamy na naszej nowej stronie internetowej, która zyskuje nie tylko odświeżoną szatę graficzną, ale dużo bogatszy niż dotąd zasób informacji o ProjektParking i branży parkingowej... czytaj więcej >>

STARSZE