ProjektParking adminstruje SPP w Tomaszowie Mazowieckim

12.10.2013

Firma ProjektParking rozpoczęła realizację kolejnego zlecenia na kompleksowe zorganizowanie i zarządzanie strefą płatnego parkowania. W drodze postępowania przetargowego uzyskaliśmy 4-letni kontrakt na administrowanie SPP w Tomaszowie Mazowieckim. Decyzję o wprowadzeniu Strefy podjęła na początku roku Rada Miasta.

Do obsługi poboru opłat na 1500 miejscach parkingowych zamontowaliśmy 69 parkomatów firmy CALE. Tak samo jak w przypadku poprzedniej realizacji, zastosowaliśmy urządzenie typu CWT Compact, tym razem wyposażone w dużą klawiaturę alfanumeryczną, przeznaczoną do wprowadzenia numeru rejestracyjnego pojazdu. Jest to w polskich warunkach dość nowatorskie rozwiązanie, które pozwala bardziej uszczelnić pobieranie opłat w SPP i uniknąć nadużyć, gdyż wydrukowany na bilecie nr pojazdu nie pozwala na przekazywanie ani tym bardziej sprzedawanie ważnych jeszcze biletów kolejnym kierowcom parkującym w strefie.

Podobnie jak w innych miastach, udostępniliśmy równolegle możliwość zapłaty za postój przez telefon komórkowy w ogólnopolskim standardzie moBILET. Jest to wygodna alternatywa dla parkomatów, która wymusza jeszcze większą rotację pojazdów, ponieważ kierowca może płacić za faktyczny czas parkowania, dopiero po jego zakończeniu.

Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania SPP można znaleźć tutaj

POWRÓT