Projekt Parking ponownie w Wieluniu - zmiany w SPP

30.06.2014

Po wygranym przetargu na zorganizowanie i zarządzanie Strefą Płatnego Parkowania w Wieluniu administratorem SPP została po raz kolejny spółka Projekt Parking, która pełni tę rolę nieprzerwanie od momentu ustanowienia SPP w 2008 roku. Kolejna umowa obejmuje kontrolę miejsc postojowych, utrzymanie urządzeń do pobierania opłat i prowadzenie biura obsługi przez okres najbliższych 4 lat.

Od początku lipca kierowców parkujących w centrum Wielunia czekają zmiany. Na mocy uchwały Rady Miasta, SPP została podzielona na podstrefy cenowe. W podstrefie „A” pierwsza godzina postoju kosztuje odtąd 2 zł a w podstrefie „B” złotówkę.

Bilety parkingowe kupować można w zupełnie nowych parkomatach, oznakowanych czerwonymi lub zielonymi naklejkami, odpowiednio dla podstrefy. Firma Projekt Parking zamontowała i uruchomiła 27 automatów CALE CWT Compact, wyposażonych w duże wyświetlacze graficzne i klawiaturę alfanumeryczną, służącą do wprowadzania numeru rejestracyjnego pojazdu, dla którego ma być ważny bilet. Jest to skuteczne zabezpieczenie przed zjawiskiem „handlowania” niewykorzystanymi biletami.

Oprócz tego, opłaty nadal można wnosić przez komórkę z zainstalowaną aplikacją moBILET.

Szczegóły dotyczące funkcjonowania SPP w Wieluniu.

POWRÓT